İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paşa’dan Şehit aileleri ve Gazilere ziyaret.

İlimiz İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevine atandığı ilk günden itibaren Şehit Aileleri ve Gazilere büyük önem veren  Tuğgeneral Osman Alp Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar şube başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.

Paşa'dan Şehit aileleri ve Gazilere ziyaret

13 Ekim 2019 – 18:42

İlimiz İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevine atandığı ilk günden itibaren Şehit Aileleri ve Gazilere büyük önem veren  Tuğgeneral Osman Alp Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar şube başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette 3 yaşındaki Şehit çocuğunu kucağından indirmeyen Tuğg.Alp. tüm şehit ailelerinin ve gazilerin emrinde olduğunu belirterek, geçtiğimiz gün derneğe yapılan saldırıyı da kınadı. Tuğg.Alp, “Bu her ne şekilde olursa olsun kabul edilebilir bir şey değil kınıyorum” dedi.

İkmal ve Garnizon Komutanğ Tuğenaral Osman Alp’ın, Şehit Aileleri ve Gazilere büyük önem veren  Tuğgeneral Osman Alp Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ziyaretinde çok sayıda Şehit babası ile Gazi hazır bulundular.

Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetimi tarafından karşılanan Tuğg.Alp, ilk olarak şube binasını gezdi ve çalışmalar hakkında Kumartaşlı’dan bilgiler aldı.

Ziyareti boyunca; Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül’ün 3 yaşındaki Gökhan Şengül’ü kucağından indirmeyen ve yakından ilgilenen Tuğg.Alp, tüm Şehitlerimize Allahtan  rahmet, gazilerimize ise acil şifalar ve uzun ömürler diledi.

Geçtiğimiz günlerde Şube başkanı İsmail Kumartaşlı ve şube binasına yapılan çirkin  saldırıyı kınayan Alp; “Yapılan saldırı her ne şekilde olursa olsun kabul edilebilir bir şey değil kınıyorum” dedi.

Şube çalışmaları ile Şehit Aileleri ve Gaziler hakkında Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’dan bilgiler alan Alp, başkan Kumartaşlı ve yönetimini de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Ziyaretten dolayı büyük onur ve mutluluk duyduklarını belirten Kumartaşlı, göreve ilk geldiği günden itibaren kendilerini makamında kabul eden,  Şehit Aileleri ve Gazilerle yakından ilgilenip desteğinin sonsuz olduğunu bildiren Tuğgeneral Alp’e tüm Şehit aileleri ve Gaziler adına teşekkür etti.

Kumartaşlı, ‘Barış Pınarı’ harekatında önemli bir görev üstlenen ve tüm mühimmat sevkiyatının buradan yapıldığı Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığının ve tüm askerlerimizin yanında olduklarını söyleyerek; “Allah sizlere güç kudret versin. Bizlerde her an canımızla, kanımızla göreve hazırız” dedi.

Ziyarette tüm Şehit babalarıyla ve gazilerle teker teker ilgilenip onları dinleyen Tuğg.Alp’e ziyaret sonunda , Başkan Kumartaşlı tarafından Türkiye ve Afyonkarahisar haritaları hediye edildi.

Yorumlar kapatıldı.