İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT AYHAN ÇAVUŞ MEZARI BAŞINDA ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı Şehitlerimizi kabirleri başında anma programlarına devam ediyor.
Şehitlerimizi kabirleri anma programları çerçevesinde Şehit Uzman Jandarma Çavuş Ayhan Şahin Şehit oluşunun 23.seneyi devriyesinde Balışeyh İlçe merkezindeki baba ocağında ve Kabri başında anıldı.
Şehidimizin baba ocağında ailesi tarafından yemek ikram edildi. Programa dernek üyelerinin yanı sıra Balışeyh Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk,İl Jandarma Alay Komutan Vekili Janadarma Yarbay Naim Çetinkaya, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Yürekli,İlçe Emniyet Amiri Necmettin Oktay katıldı.
Şehidimizin babaocağındaki program İlçe Merkezinde bulunan kabir ziyareti ile devam etti.
Kabir ziyaretinde Dernek Başkanı Rıfat Öcal,
“Şehidimiz Uzm. J.Çvş Ayhan Şahin;
“12.02.1972 tarihinde Balışeyh İlçesinde dünya gelmiş Süleyman ve Selvi çiftinin 9 çocuğundan birisidir. İlk ve Orta Öğrenimini Balışeyh’te Lise Öğrenimi Kırıkkale’de tamamlamıştır.1992 senesinde Vatani görevini tamamlamasına müteakiben İzmir –Foça ‘da Uzman Çavuş eğitimini tamamlayarak 1994 yılında Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde ilk görevine başlamıştır. 14 Ekim 1995 tarihinde pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Balışeyh ilçe mezarlığına defnedilmiştir” dedi.
Kabir ziyaretinde Balışeyh İlçesi Vaizi Murat Çaylan tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve İlçe Merkez Camii din görevlisi Abdulselam Bedirer tarafından Şehidimiz Ayhan Şahin ve bütün Şehitlerimiz anısına dua edildi.

Yorumlar kapatıldı.