İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şehit Erkut Babacan Mezarı Başında Anıldı.

ŞEHİT P.ER ERKUT BABACAN KABRİ BAŞINDA ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve üyeleri Şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmaya devam ediyor.
Dernek tarafından Şehitlerimizi kabirleri başında anma programları çerçevesinde Şehit Piyade Er Erkut Babacan Şehadetinin 12.yılında Ankara Cebeci Askeri Şehitliğinde ailesi ve Dernek üyeleri tarafından anıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz Erkut Babacan hakkında verilen bilgiye göre,”Şehit Piyade Er Erkut Babacan Bitlis İli Tatvan İlçesindeki Karakol baskınında PKK bölücü terör örgütü ile girilen silahlı çatışma sonucu 18 Eylül 2007 tarihinde şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bekar olan şehidimiz, Ankara Kocatepe Caminden kaldırılarak düzenlenen Askeri törenle Ankara Cebeci Askeri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır” dedi.
Dernek üyeleri ve Şehidimizin aile tarafından düzenlenen kabir ziyaretinde Mamak İlçesi Şefkattepe Cami Müezzin Kayyımı Cihan Koca tarafından Kuran okundu ve dua edildi.
İlimiz nüfusuna kayıtlı olup ta Cebeci Askeri Mezarlığına defnedilen diğer Şehitlerimizin kabirlerini de ziyaret eden Şehit Gazi aileleri bütün Şehitlerimizi duaları ile andılar.

 

Yorumlar kapatıldı.