İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT MEHMET YILMAZ MEZARI BAŞINDA ANILDI

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

ŞEHİT MEHMET YILMAZ ANILDI.
12 Ağustos 2017 tarihinde Tunceli İline bağlı Çiçekli Köyü İsimsiz Tepe mevkiinde bölücü terör örgütü pkk mensupları ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik mertebesine Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz Şahadetinin 1.yılında anıldı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen anma programında Şehidimizin Sulakyurt İlçesi Ayvatlı Köyündeki baba ocağında ve kabri başında anıldı.
Program; Ayvatlı Köyü Camiinde Cuma Namazı öncesi Şehidimiz anısına okunan Mevlid-i Şerif ile başladı.
Cuma Namazına müteakiben Şehidimizin ailesi tarafından yemek ikramı yapıldı.
Düzenlenen programa İl Jandarma Alay Komutanı Sayın İbrahim Ayhan Vural,Sulakyurt Belediye Başkanı Sayın İsmail Bildik,Sulakyurt İlçe Protokolü ,Şehit- Gazi aileleri ve Ayvatlı Köyü sakinleri katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından bilgiye göre,
Şehidimiz Mehmet Yılmaz;
26 Mart 1993 tarihinde Sulakyurt İlçemize bağlı Ayvatlı Köyünde dünyaya gelmiştir.
Şehidimiz,23 Ağustos 2012 tarihinde Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başlamış,30 Ağustos 2014 tarihinde Okulundan mezun olmuştur. 2014-2017 Yılları arası Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Altınoluk Jandarma Karakolu Komutanlığı emrinde Asayiş Tim Komutanı olarak görev yapmıştır.
2017 yılı atamalarında 3.Jandarma Komando Özel Harekat Bölük Komutanlığı emrinde görevlendirilmiştir.
11 Ağustos 2017 tarihinde saat 22- 45 sıralarında Tunceli İl Merkez Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunup, Çiçekli Köyü Esenyurt Mahallesi İsimsiz Tepe mevkiinde planlanan Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel operasyonu esnasında bölücü pkk terör örgütü mensuplarıyla çatışma sonucu göğüs bölgesinden yaralanmış, olay yerinde sağlık personeli tarafından yapılan ilk müdahalelerden sonra ileri tetkik ve tedavi için Helikopter ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki yapılmıştır.
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 12 Ağustos 2017 Gece 00-40 sıralarında Aziz Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü Uğruna Şehitlik Mertebesine Ulaşmıştır. Evli olan Şehidimiz Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz kardeşimiz düzenlenen Askeri Tören ile Sulakyurt İlçemize bağlı Ayvatlı köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır. Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.
Şehidimizin ailesi programa katılanların sabır ve başsağlığı dileklerini kabul ederken yanlarında oldukları için de misafirlerine teşekkür ettiler.
Program sonrası Dernek üyeleri tarafından Sulakyurt İlçesine bağlı Güzelyurt Köyü mezarlığında kabirleri bulunan Şehit Piyade Er İsa Nazlım, Şehit Piyade Er Murat Demir ve Şehit Piyade Er Murat Akkoç’un aileleri ile beraber kabirleri ziyaret edilerek dua ettiler.

Yorumlar kapatıldı.