İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT MEHMET YILMAZ ŞEHADET YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI.

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

ŞEHİT MEHMET YILMAZ ANILDI.
12 Ağustos 2017 tarihinde Tunceli İline bağlı Çiçekli Köyü İsimsiz Tepe mevkiinde bölücü terör örgütü pkk mensupları ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik mertebesine Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz Şahadetinin 1.yılında anıldı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Şehidimizin ailesi tarafından düzenlenen anma programında Şehidimizin Karşıyaka Mahallesindeki evinde eşi tarafından yemek ikram edildi.
Şehidimizin evinde bayanlara yönelik programda Din görevlisi Yasemin Doğan tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla anıldı.
Öğle Namazına müteakiben Şehidimizin ailesi tarafından yemek ikramı yapıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından bilgiye göre,
Şehidimiz Mehmet Yılmaz;
26 Mart 1993 tarihinde Sulakyurt İlçemize bağlı Ayvatlı Köyünde dünyaya gelmiştir.
Şehidimiz,23 Ağustos 2012 tarihinde Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başlamış,30 Ağustos 2014 tarihinde Okulundan mezun olmuştur. 2014-2017 Yılları arası Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Altınoluk Jandarma Karakolu Komutanlığı emrinde Asayiş Tim Komutanı olarak görev yapmıştır.
2017 yılı atamalarında 3.Jandarma Komando Özel Harekat Bölük Komutanlığı emrinde görevlendirilmiştir.
11 Ağustos 2017 tarihinde saat 22- 45 sıralarında Tunceli İl Merkez Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunup, Çiçekli Köyü Esenyurt Mahallesi İsimsiz Tepe mevkiinde planlanan Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel operasyonu esnasında bölücü pkk terör örgütü mensuplarıyla çatışma sonucu göğüs bölgesinden yaralanmış, olay yerinde sağlık personeli tarafından yapılan ilk müdahalelerden sonra ileri tetkik ve tedavi için Helikopter ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki yapılmıştır.
Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 12 Ağustos 2017 Gece 00-40 sıralarında Aziz Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü Uğruna Şehitlik Mertebesine Ulaşmıştır. Evli olan Şehidimiz Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz kardeşimiz düzenlenen Askeri Tören ile Sulakyurt İlçemize bağlı Ayvatlı köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştır. Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.
Yemek programı sonrası Din görevlisi Nuri Karahasanoğlu tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualarla anıldı.
Şehidimizin Babası ve eşi, programa katılanların sabır ve başsağlığı dileklerini kabul ederken yanlarında oldukları için de misafirlerine teşekkür ettiler.
Program sonrası Dernek üyeleri tarafından Kırıkkale Şehitliği de ziyaret edilerek bütün Şehitlerimize dua ettiler.

 

 

Yorumlar kapatıldı.