İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT POLİS MEMURU ALİ TONGA ŞEHADET YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI.

 

01 Ağustos 2016 tarihinde Şehit olan Polis Memuru Ali TONGA Kardeşimiz Şehit oluşunun 2.Yıl dönümünde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri ve Şehidimizin ailesi tarafından kabri başında anıldı.
Düzenlenen programda Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgiler verildi.
Şehidimiz Polis Memuru Ali TONGA;
Samsun Polis Yüksek Okulundan 26 Haziran 2007 tarihinde Polis Memuru olarak mezun olmuş ve İlk görev yeri olan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Emrinde görevine başlamıştı.
15 Haziran 2010 tarihinden itibaren de Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmakta iken 22 Mayıs 2016 günü saat 19,30 sıralarında görevi esnasında sürücüsü olduğu Asayiş Müdürlüğüne ait araçla tek taraflı olarak kaza yapması sonucu yaralanmış, Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.
Tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 01 Ağustos 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşmıştı.
Bekar olan Şehidimiz Polis Memuru Ali TONGA;
Düzenlenen Devlet töreni ile Yahşihan Merkez Camiden kaldırılarak Yahşihan Aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Şehidimiz Polis Memuru Ali TONGA ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.
Kabir ziyaretinde Yahşihan Merkez Camii Din görevlisi Bahattin Karatop tarafından okunan Kur’an ve edilen dualardan sonra Şehidimizin ailesine sabır ve başsağlığı dilendi.
Anma programı sonrası Dernek üyeleri tarafından Kırıkkale Şehitliği de ziyaret edilerek dua edildi

Yorumlar kapatıldı.