İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT POLİS MEMURU FERHAT BOZKURT ŞEHADET YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI.

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

ŞEHİT POLİS MEMURU FERHAT BOZKURT ANILDI.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından organize edilen programla Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt ve arkadaşları anıldı.
İlk program Şehidimizin kabrini ziyaret ile başladı.
Dernek üyeleri, Şehidimizin ailesi ve Işıklar Köyü vatandaşları tarafından Şehidimizin Kabrinin bulunduğu Işıklar Köyü Mezarlığı ziyaret edilerek, Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve Bütün Şehitlerimiz anısına Balışeyh İlçesi Ballıbaba Camii Din görevlisi Abdulselam Bedirer tarafından Kuran okundu, dua edildi.
Kabir ziyaretine Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Sayın Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Erdal Baloğlu ve İl Yönetimi katıldı.
Dualardan sonra Şehidimizin ailesi tarafından taziye dilekleri kabul edildi.
Kabir ziyareti sonrası Şehidimizin ailesi ve Çocukluk arkadaşları tarafından Dernek bahçesinde yemek ikramı yapıldı.
Dernekteki programa Sayın Valimiz Dr Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve eşi İl Jandarma Alay Komutanı İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve eşleri, İl Özel İdaresi Genelsekreter Vekili Kasım Atasoy, Şehit –Gazi Aileleri ve Şehidimizin yakınları katıldı.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından yapılan konuşmada Şehit Polis Memuru Ferhat Bozkurt hakkında misafirler bilgilendirildi.
“Şehidimiz Ferhat Bozkurt;
27 Mayıs 1994 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiş, İlk ve Orta öğrenimini Atatürk İlköğretim okulunda, Lise Öğrenimini Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.
Lise Öğreniminden sonra Polis olmaya karar veren Şehidimiz Polislik İmtihanını kazanarak 2012-2014 Yılları arasında Aksaray Polis Yüksek Okulunda eğitim ve öğrenimini tamamlamasına müteakiben İlk görev yeri olan Kırşehir İlinde Polislik mesleğine başlamıştır.
2014 -2016 tarihleri arası Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapan Şehidimiz 24 Temmuz 2016 tarihinde Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görevlendirilmiştir.
19 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesi Çevik Kuvvet Müdürlüğünde görevine başlamış, 26 Ağustos 2016 tarihinde pkk terör örgütleri tarafından Cizre Çevik Kuvvet Binasına yapılan haince saldırı sonucu 10 arkadaşı ile beraber Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Bekar olan Şehidimiz düzenlenen törenle Nur Camiden kaldırılarak Işıklar Köyü Köy mezarlığına defnedilmiştir. Bugün Şehidimiz Ferhat Bozkurt ve aynı olayda Şehit Olan Polis Memurları Harun Maytalman, Ertan Öztürk, Tayfun Doğan, Abdulhamit Kaya, Mehmet Dama, Burak Mart, Osman Budak, İbrahim Meriç, Gökhan Kıncak ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları Şad olsun” dedi.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal konuşmasının devamında;
“Bugün aynı zamanda Derneğimizin Kuruluşunun 103.Yıl Dönümü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğimizin Şeref Günüdür.
Bu Vesile İle de Anadolu Selçuklu Devleti Baş Komutanı Alparslan, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları İle Bütün Şehitlerimizi hayatlarını kaybeden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, Malazgirt Zaferinin 947.Yılını, Büyük Taarruz’un 96.Yılını ve Derneğimizin 103.Şeref Gününü huzurlarınızda bir kez daha kutluyoruz” dedi.
Programda Şehit Ailelerine ve Gazilere hitaben konuşma yapan Sayın Valimiz Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz ” Şehidimiz Ferhat Bozkurt kardeşimizi Şahadetinin İkinci yılında ve onun vesilesi ile bütün Şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Hepsinin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Ayrıca 103. Yıl dönümünü kutlayan Derneğimize de başarılar diliyorum” dedi.
Yemek programı, Nur Camii Din görevlisi Murat Han Önder tarafından okunan Kuran ve yapılan duaların ardından Şehidimizin ailesinin taziyeleri kabul etmeleri ile son buldu.

Yorumlar kapatıldı.