İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİT SUAT YALÇIN ŞEHİT AHMET SANDALCI ŞEHADET YIL DÖNÜMLERİNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI.

Son güncelleme tarihi 18 Ekim 2018

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesinin ve Şehitlerimizin Ailelerinin geleneksel hale getirdiği Şehitlerimizi yıl dönümlerinde anma programları çerçevende Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Şahadetinin 10.yılında, Şehit Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı Şahadetinin 6.yılında Şehitlikteki kabirleri başında anıldı.
Kırıkkale Şehitliğinde bulunan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın’ın ve Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı’nın kabirleri ziyaret edilerek Şehitlik Camii din görevlisi İsa Erkoç tarafından Kuranı Kerim okundu dua edildi. Yalçın ailesinin kederlerini paylaşan dernek üyeleri diğer şehit kabirlerini de ziyaret ederek dua okudular.
Düzenlenen programda Şehit Suat Yalçın hakkında misafirleri bilgilendiren Dernek Başkanı Rıfat Öcal” Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın, 2001 yılında Beytepe Uzman Jandarma Okulundan mezun olmuş ve ilk görev yeri olan İzmir İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.
2007 Yılında Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz Suat Yalçın, 05.09.2008 tarihinde Ziyaret – Tütünocak Köyü mevkiinde vatanın bölünmez bütünlüğü için yapılan görev esnasında bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada şahadet mertebesine ulaşmıştır.
Bir çocuk babası olan Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.
Dernek Başkanı Rıfat Öcal konuşmasının devamında;
“05 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar İlimizde bulunan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığındaki patlama sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan İlimiz Şehitlerinden Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Döğer ve Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı ve aynı olayda Şehitlik mertebesine ulaşan Şehitlerimizi de Şahadetlerinin 6.yılı vesilesi ile Şehidimiz Bakım Onbaşı Ahmet Sandalcı kardeşimizin kabri başında anıyoruz” dedi.
Düzenlenen programa, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Kasım Atasoy, Derneğin Fahri üyesi önceki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü Bozdemir ve eşi, Şehit Aileleri – Gaziler katıldı.

 

Yorumlar kapatıldı.