İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şehit Uz .J. Çvş Ayhan ŞAHİN Anıldı.

ŞEHİT UZM. J.ÇVŞ. AYHAN ŞAHİN ANILDI.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı Şehitlerimizi kabirleri başında anma programlarına devam ediyor.
Şehitlerimizi kabirleri anma programları çerçevesinde Şehit Uzman Jandarma Çavuş Ayhan Şahin Şehit oluşunun 24.seneyi devriyesinde Balışeyh İlçe merkezindeki baba ocağında ve kabri başında anıldı.
Annesi ve Babası vefat eden Şehidimizin baba ocağında Kız Kardeşleri tarafından yemek ikram edilen yemek ile başlayan programa, Balışeyh Kaymakamı Kübra Kaplan Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Yusuf Baran, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yürekli, İlçe Emniyet Amiri Murat Otay, İlçe Müftü Vekili Murat Çaylan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal, Dernek üyeleri ve Şehidimizin akrabaları katıldı.
Yemek programı sonrası Balışeyh İlçe merkezinde Şehidimizin kabri ziyaret edildi.
Kabir ziyaretinde Dernek Başkanı Rıfat Öcal,
“Şehidimiz Uzm. J.Çvş Ayhan Şahin;
“12.02.1972 tarihinde Balışeyh İlçesinde dünya gelmiş Süleyman ve Selvi çiftinin 9 çocuğundan birisidir. İlk ve Orta Öğrenimini Balışeyh’te Lise Öğrenimi Kırıkkale’de tamamlamıştır.1992 senesinde Vatani görevini tamamlamasına müteakiben İzmir –Foça ‘da Uzman Çavuş eğitimini tamamlayarak 1994 yılında Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emrinde ilk görevine başlamıştır. 14 Ekim 1995 tarihinde pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmada Şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen törenle Balışeyh ilçe mezarlığına defnedilmiştir” dedi.
Kabir ziyaretinde Balışeyh İlçe Müftü Vekili Murat Çaylan tarafından Kuran’ı Kerim okundu, Şehidimiz Ayhan Şahin ve bütün Şehitlerimiz anısına dua edildi.
Kaymakam Kübra Kaplan ve programa katılan misafirlerin taziye dileklerini kabul eden Şahin ailesi kendilerini yalnız bırakmadıkları için programa katılanlara teşekkür etti.

Yorumlar kapatıldı.