İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SGK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞME.

Son güncelleme tarihi 30 Ekim 2018

Yönetim Kurulumuz , SGK Merkez Müdürü Murat GÜNDÜZ,SGK İl Müdürü Tuncay CEVHEROĞLU ile birlikte SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail YILMAZ ‘ı ziyaret ettik.
Malul Gazilerimiz ve Vazife Malullerimizin 2. Emeklilik işlemleri ve 2008 yılında çıkan 5510 ,2013 Yılında çıkan 6495 ve 2330 sayılı Sayılı Kanunun iptali ve yeniden düzenlenmesi ,sehven yapılan emeklilik işlemlerinin durumu ,Şehit Anne ve Babalarımızın maaşlarının yükseltilmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
1. Şehit Anne ve Babalarının maaşlarının yükseltilmesi ile ilgili taleplerimiz anlatıldı.Taleplerimiz doğrultusunda Meclise bu konunun düzeltilmesi ve maaş artırımı yapılması ile ilgili yasa tasarısı çalışması yapılacağı bildirildi.
2. Görüşmemiz neticesinde 2013 yılından sonra Muayene Kontrolsüz olarak ,Daimi Rapor alanlardan Sehven Yanlışlıkla emekli olanların maaşları yasa düzenlenene kadar durdurulmayacaktır.
3. Muayene Kontrollü daimi raporu olmayan,sehven yanlışlıkla emekli olup maaşları durdurulanların,iödenen maaşlar icra takibi ile geri istenilmeyecek, yeniden görevlerine dönebilmeleri için SGK tarafından kurumlarının istediği şekilde yazı verilecektir.
4. Üyelerimizin İkinci emeklilik ile ilgili sorunları iletilerek Aile,Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanımıza durumun iletileceği Cumhurbaşkanımız ile görüşülerek karara bağlanacağı tarafımıza bildirildi.
5. Göz protezleri ile ilgili sorun iletildi bir düzenleme yapılacağı tarafımıza bildirildi.
Üyelerimize saygı ile duyurulur.

 

Yorumlar kapatıldı.