İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEMAD KOORDİNESİNDE, TESUD, MUHARİP GAZİLER VE HARP MALULÜ GAZİLER DERNEĞİ TOPLANDI.

2847 sayılı kanunla kurulan 4 askeri dernek TEMAD’ın koordinasyonuyla Gazi Orduevinde bir araya geldi.

Gazi Orduevindeki akşam yemeğine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Sn. Mustafa IŞIK, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü TANDOĞAN, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkan Yardımcısı Sn. İbrahim Yüksel KUŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye Emekli Astsubayları Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TEMAD Yüksek Denetleme Kurulu Başkanı Sn. Süleyman KALYONCUOĞLU, Etimesgut Şube Başkanı Sn. Metin ÇEVRİM, Keçiören Şube Başkanı M. Şerif AKAR ve Çankaya Şube Başkanı Sn. Bayram Ali SERT katılmışlardır.

Toplantı TEMAD Genel Başkan Yardımcısı Sn. Cemal BAŞER’in açılış konuşması ve akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve vefat etmiş gazilerimiz için saygı duruşu ile başlamıştır.

Yemeği müteakip sırasıyla; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Sn. Mustafa IŞIK, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü TANDOĞAN, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkan Yardımcısı Sn. İbrahim Yüksel KUŞ ve Türkiye Emekli Astsubayları Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN birer konuşma yapmışlardır.

Genel Başkanlar konuşmalarında özetle Türk Silahlı Kuvvetlerinde olduğu gibi birlik beraberlik içinde olmanın ve TEMAD organizasyonuyla ilk defa düzenlenen bu tür organizasyonların diğer derneklerin de koordinasyonuyla tekrarlanmasının önemi üzerinde durmuşlardır. Özel yasayla kurulan 4 asker kökenli derneğin sorunlarının çözümü için ortak komisyon kurulması ve sorunlar ve çözüm önerileri konusunda projeler üretmesine de karar verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.